Hotel Ostredok Jasná Chopok
ski-in / ski-out hotel, lyžovanie, talianska reštaurácia, wellness

Prosím, nainštalujte si
Adobe Flash Player!
Pre viac informácií­ kliknite sem.

 
 
 

Wellness

Parná sauna

Parná sauna s teplotou 45 - 55°C a vlhkosťou vzduchu
až 100% patrí medzi spoľahlivých liečiteľov. Pôsobí preventívne proti oslabeniu organizmu, chorobám, podporuje celkové zotavenie tela, uvoľňuje a prospieva kráse. Vlhký a teplý vzduch ovplyvňuje dýchacie cesty, zároveň tiež prekrvuje a oživuje pokožku. Parný kúpeľ odporúčajú odborníci pri poruchách spánku, depresiách, natiahnutých svaloch a oslabení ciev.

Odporúčaná dĺžka pobytu v parnej saune je 15 minút, následne je vhodné organizmus patrične ochladiť -
v ochladzovacej kadi alebo ľadovou sprchou a dopriať mu krátky relax.

Fínska sauna

Suchá sauna je výborná pre prevenciu a imunitu organizmu. Potením sa z tela vyplavujú všetky toxíny a následne ochladzovanie zlepšuje našu imunitu.

 
 

Pre zväčšenie v novom okne kliknite na obrázok

Zvýšené prekrvenie a prehriatie zlepšuje pohyblivosť svalstva a kĺbov, jej účinky vedú k znižovaniu bolesti. Dôkladné vypotenie odplavuje nečistoty z kože, čo má aj značný kozmetický význam. Prudkým zahrievaním a následným schladením sa rozširujú
a zužujú cievy, čím sa stávajú elastickejšie.

Odporúčaná doba saunovania je od 5 do 15 minút. Po tomto čase je potrebné ochladiť organizmus v ochladzovacej kadi alebo studenou sprchou.

Infrasauna

Infrasauna je určená pre liečebné procedúry a je vhodná pre osoby zle znášajúce vysokú teplotu. Dosahujú sa tu nižšie teploty (35-55°C) a na prehriatie tela je potrebné saunovať sa približne 25-30 minút. Hĺbkové teplo stimuluje svaly a orgány, následkom čoho je zapríčinené silné potenie. Zvýšením telesnej teploty sa zaistí prekrvenie, čím dochádza k odbúravaniu tukových buniek, cholesterolu, jedovatých látok a tažkých kovov. Infrasauny sú veľmi príjemné a nezaťažujú organizmus. Nie je nutné následné ochladenie organizmu.

Vírivka

Virivka má vďaka jemnej masáži senzitívny účinok, uvoľňuje svalový tonus a psychické napätie. Využíva sa pri ochoreniach pohybového aparátu, k zlepšeniu prekrvenia končatín, hojeniu jaziev a pri nespavosti. Indikuje sa najmä pri neuróze, nespavosti a bolestiach hlavy.

Odporúčaná doba pobytu vo vírivke je 20 – 30 minút. Teplota vody je 36 – 37 °C.