Ponúkame 3 druhy sáun, infrasaunu, parnú saunu, fínsku saunu a vonkajšiu vírivku. V prevádzke denne od 10:00 – 22:00 hod., rezervácie vopred priamo na recepcii v hoteli.

Parná sauna

Parná sauna s teplotou 45 – 55°C a vlhkosťou vzduchu

Až 100% patrí medzi spoľahlivých liečiteľov. Pôsobí preventívne proti oslabeniu organizmu, chorobám, podporuje celkové zotavenie tela, uvoľňuje a prospieva kráse. Vlhký a teplý vzduch ovplyvňuje dýchacie cesty, zároveň tiež prekrvuje a oživuje pokožku. Parný kúpeľ odporúčajú odborníci pri poruchách spánku, depresiách, natiahnutých svaloch a oslabení ciev.

Odporúčaná dĺžka pobytu v parnej saune je 15 minút, následne je vhodné organizmus patrične ochladiť ľadovou sprchou a dopriať mu krátky relax.

Fínska sauna

Suchá sauna s teplotou 85 – 100°C je výborná pre prevenciu a imunitu organizmu. Potením sa z tela vyplavujú všetky toxíny a následne ochladzovanie zlepšuje našu imunitu.

Zvýšené prekrvenie a prehriatie zlepšuje pohyblivosť svalstva a kĺbov, jej účinky vedú k znižovaniu bolesti. Dôkladné vypotenie odplavuje nečistoty z kože, čo má aj značný kozmetický význam. Prudkým zahrievaním a následným schladením sa rozširujú a zužujú cievy, čím sa stávajú elastickejšie.

Odporúčaná doba saunovania je od 5 do 15 minút. Po tomto čase je potrebné ochladiť organizmus studenou sprchou.

Infrasauna

Infrasauna je určená pre liečebné procedúry a je vhodná pre osoby zle znášajúce vysokú teplotu. Dosahujú sa tu nižšie teploty (35-45°C) a na prehriatie tela je potrebné saunovať sa približne 25-30 minút. Hĺbkové teplo stimuluje svaly a orgány, následkom čoho je zapríčinené silné potenie. Zvýšením telesnej teploty sa zaistí prekrvenie, čím dochádza k odbúravaniu tukových buniek, cholesterolu, jedovatých látok a tažkých kovov. Infrasauny sú veľmi príjemné a nezaťažujú organizmus. Nie je nutné následné ochladenie organizmu.

O benefitoch parnej, fínskej a infra sauny si môžete prečítať TU.

Vírivka

Vírivka má vďaka jemnej masáži senzitívny účinok, uvoľňuje svalový tonus a psychické napätie. Využíva sa pri ochoreniach pohybového aparátu, k zlepšeniu prekrvenia končatín, hojeniu jaziev a pri nespavosti. Indikuje sa najmä pri neuróze, nespavosti a bolestiach hlavy.

Odporúčaná doba pobytu vo vírivke je 20 – 30 minút. Teplota vody je 36 – 38 °C.

Relaxačná miestnosť
Vonkajšia vírivka